• Total se stává oficiálním dodavatelem maziv a technickým partnerem závodního týmu Aston Martin Racing
  • Total je hlavním energetickým partnerem automobilky Aston Martin
  • Aston Martin doporučuje palivo Total Excellium

Paris/Gaydon, pondělí 9. května 2016 – Total, přední hráč na světovém energetickém trhu, oznamuje uzavření nové dohody o partnerství s výrobcem luxusních sportovních automobilů Aston Martin i jeho specializovanou závodní divizí, Aston Martin Racing.

Aston Martin a Total podepsaly novou dohodu o globálním partnerství. Total se tak stává dodavatelem maziv i paliv pro sériové a závodní vozy britské značky Aston Martin a jejího závodního týmu Aston Martin Racing na roky 2016 a 2017.

Součástí dohody je i podpora týmu Aston Marting Racing v celé sérii vytrvalostních závodů FIA World Endurance Championship, kde Total zaujímá pozici oficiálního dodavatele maziv a technického partnera závodního týmu Aston Martin Racing. Své kompetence v této oblasti Total opírá o zkušenosti z uplynulých 45 let, během nichž se zabýval vývojem speciálních maziv, kapalin a speciálních přísad vysoké kvality i technických parametrů určených pro závodní automobily.

Všechny tři vozy V8 Vantage GTE týmu Aston Martin Racing tak v letošním seriálu WEC budou startovat s mazivy Total a po vzoru závodů F1 Total poprvé poskytne na každý závod WEC vedle samotných maziv a paliva i služby své mobilní laboratoře a technickou podporu.

Aston Martin se pak bude podílet i na dalším vývoji a propagaci nadstandardní řady paliv Total Excellium.

Pierre Duhot, generální ředitel divizi Automotive v Total Lubrifiants, při podpisu smlouvy řekl: «U Totalu se vývoji paliv a maziv prvotřídní kvality věnuje více než 250 pracovníků výzkumu. Jsme hrdí na to, že budeme úzce spolupracovat s legendární značkou Aston Martin a že se budeme podílet na jejím úspěchu na závodních okruzích. Automobilová vášeň a touha posouvat technické limity stále dál jsou oběma našim značkám vlastní. Těší nás i to, že budeme poskytovat naše produkty, naši podporu a naše technické know-how pro tým  Aston Martin Racing.»

David King, vice prezident a ředitel speciálních operací v Aston Martin, dodává: «Pro luxusní mezinárodní značku jako je Aston Martin, je důležité, vybírat si partnery s celosvětovým renomé a působností. Total je v oblasti paliva a automobilových maziv světovým lídrem, je synonymem úspěchu na závodním poli i mimo něj.»

O společnosti Aston Martin

Společnost Aston Martin založená v roce 1913 je výrobce legendárních sportovních vozů, který se může pochlubit svým jedinečným 200letým dědictvím. Díky novým investicím, nově jmenovanému generálnímu řediteli Andy Palmerovi a nejlepší modelové řadě v celé historii má před sebou tato luxusní britská značka slibnou budoucnost. Hypermoderní sídlo společnosti v britském  Gaydon originálním způsobem spojuje špičkové technologie s tradiční technikou a uměním. Každý vůz této značky je zosobněním: Power, Beauty and Soul.

Aston Martin